• Wpisów: 66
  • Średnio co: 36 dni
  • Ostatni wpis: 6 lat temu, 07:34
  • Licznik odwiedzin: 34 823 / 2475 dni
 
aligl
 
Jesteśmy tu już od trzech dni, ale tak naprawdę nie widziałyśmy niczego konkretnego: cały ten czas spędziłyśmy na wciskaniu swoich cv w barach, sklepach z ciuchami, hotelach.. wszędzie gdzie tylko nas chcieli.
Muszę przyznać, że jest ciężko. Pomijając fakt, że słyszenie enty raz pod rząd tekstu, że "niee, nie potrzebują nikogo w tym momencie, dopiero co zatrudnili, dopiero we wrześniu, przykro im itd. itp.", to wszędzie jest pod górkę. Cork właśnie na takim terenie leży: zanim gdziekolwiek się dojdzie, można się nieźle zasapać. Na szczęście wysiłek rekompensują widoki ślicznych, starych kamieniczek.
ri.pinger.pl/pgr423/97eba9210014c1284ff4b51a/aa.jpg
Nie byłabym sobą, gdybym nie rozglądała się za jakimiś lalkami w pobliskich sklepach, ale, szczęście w nieszczęściu, jedyne, które znalazłam, to jakieś plastikowe podróbki ze sztywnymi kończynami. Więc pozostaje mi tylko liczyć na to, że znajdę pracę, która pozwoli mi nie tylko na utrzymywanie się tutaj przez 3 miesiące, ale także na przywiezienie pieniędzy do domu. Wiecie, Aimi sama się nie opłaci ;)

Asortyment sklepów dyskontowych oferuje takie tony słodyczy, których nie sprzedają w Polsce, że aż ma się ochotę wykupić jak najwięcej, a potem żreć miesiącami delektując się smakiem i poczuciem, że jest się jedną z nielicznych osób mogących sobie teraz pozwolić na taki czekoladowy "luksus". Przy zasobach naszych portfeli wcale nie trudno jest się powstrzymać przed takim ruchem: skończyło się na Gwiazdkach i M&M'sach w wersji Irlandzkiej :]
ri.pinger.pl/(…)DSCF0647.JPG…
Wracając znów do kwestii pracy: strasznie rozpaczam nad faktem, że w wielu restauracjach, wcale nie jakichś pierwszorzędnych, wymagają iluśtam-letniego doświadczenia. Generalnie, bardzo dobrze widziane w CV jest jakiekolwiek doświadczenie. Ale przecież, żeby je zdobyć trzeba iść do pracy.. I tu błędne koło nam się zamyka. "Nie mam pracy, bo nie mam doświadczenia. Nie mam doświadczenia, bo nie mam pracy."
Co zrobisz..
Próbujemy dalej, aczkolwiek ja już nastawiłam się tak pesymistycznie, że w głowie tworzę jedynie tragiczne scenariusze. Z o b a c z y m y.


Licznik niedawno przekroczył 1000 odwiedzin - dzięki :D!

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego