• Wpisów: 66
  • Średnio co: 37 dni
  • Ostatni wpis: 6 lat temu, 07:34
  • Licznik odwiedzin: 35 099 / 2511 dni
 
aligl
 
Od pierwszej sesji Kat widziałam ją w kręconych włosach. Problem polegał na tym, że były to drobne loczki, a wszystkie tuty i porady kierowały mnie do potężnych, ciężkich loków lub sprężynek strzelających wokół głowy jak lwia grzywa. Chciałam osiągnąć mniej więcej coś takiego:
luts_soony_04.jpg

Udało mi się coś takiego:
DSC02957a.jpg

DSC02951a.jpg

Wybaczcie szumy - światło było fatalne, bo właśnie się rozpadało, a ja po prostu nie znoszę używania lampy błyskowej, więc musiałam po prostu pogrzebać w ustawieniach migawki i takie tam, bla bla bla.

Stwierdziłam, że zrobię krótki tutorial dla przyszłych pokoleń :]

1. Zaplatamy drobne warkoczyki - ważne jest by nie zaplątywały nam się pozostałe włosy, bo przy rozplątywaniu będzie z tym dużo bawienia. Oczywiście, im drobniejsze warkocze, tym drobniejsze loki. Kwestia gustu i cierpliwości :)
DSC02930.JPG

Ja nie związywałam końcówek gumkami, niektóre tylko sczepiłam, żeby mi nie przeszkadzały.
2. Umieszczamy lalkę nad np. miską. Lalki po repaincie powinny mieć osłoniętą twarz (ja o tym zapomniałam i trochę "wyparowały" mi brwi Kat :o )
DSC02931.JPG

3. Zalewamy włosy wrzątkiem.
Dla trwalszego efektu potraktowałam włosy Kat dwa razy wrzątkiem (pomiędzy tym lodowatą wodą). Nie wiem, czy to faktycznie ma jakieś znaczenie, ale osobiście czuję się pewniej.
DSC02933.JPG

4. Lekko wycieramy i suszymy suszarką. Jeszcze nie rozplątujemy warkoczyków!
DSC02934.JPG

5. Delikatnie rozplątujemy warkoczyki. Grubsze pasma rozdzielamy. Należy być bardzo ostrożnym - z pewnością trochę włosów się zapląta. Oczywiście pamiętajcie o tym, żeby w zapale nie rozplątać wszystkiego, bo włosy staną się napuszone. To samo dotyczy rozczesywania - nie polecam nękania włosów szczotką. Kat miała rozczesane jedynie końcówki, które były proste.
DSC02938.JPG

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego